Skip to main content

Cestovatelský festival KOLEM SVĚTA [Praha]

By 2.3.202029 dubna, 2020Akce

ZRUŠENO – důvod COVID19

KOLEM SVĚTA
PVA EXPO PRAHA v Letňanech
14. 3. 2020 – 15. 3. 2020

V neděli 15. března 2020 od 10.45 hodin proběhne v rámci festivalu Kolem světa v Letňanech cestovatelská beseda „Cesta do Ztraceného města v Kolumbii”.

Mart Eslem & David Surý

Umíte si představit, jaké to je vyrůstat v naprosté tmě? Chcete poznat kulturu, která žije stále stejně jako obyvatelstvo předkolumbovské Ameriky? Pak se vydejte tam, kde jediným dopravním prostředkem jsou muly nebo vaše vlastní nohy.

Ústečtí cestovatelé a filmaři nás zavedou do kolumbijského pohoří Sierra Nevada de Santa Marta. V neprostupné džungli, kde ještě před pár lety vládli narkobaroni, žijí potomci dávné kultury Tairona, která se do nedostupných hor schovala před španělskými dobyvateli. Několikadenní trek úchvatnou přírodou vede do tzv. Ztraceného města (Ciudad Perdida). V oblasti žijí kmeny Kogi, Arhuaka, Kankuamo a Wiwa. Naslouchají moudrým radám svých kněží, kteří se jmenují mamové (mamas). Mamové pokládají svůj lid za staršího bratra, pověřeného péčí o dobro srdce světa. Zbytek světa a tedy i naší západní civilizaci pokládají za mladšího bratra. Mamové nic nepředpovídají, pouze se snaží říci a upřímně věří v to, že jestli se nezměníme, svět zahyne. Přestane být plodný…

Vstupné dle webu kolemsveta.cz

marteslem.cz    davidsury.cz    kolemsveta.cz    FB událost