Skip to main content

Benefiční aukce pro Hospic sv. Štěpána – jak to dopadlo? [2016]

By 19.4.20166 dubna, 2017Akce
Jiří Svoboda, David Surý, Pavel Kříž imaginemedia.cz davidsury.cz tajemstvistredohori.cz

V aukci se vydražila díla za téméř 172 000 Kč!

Na akci byla úžasná atmosféra! Pavlovi Křížovi věnoval Hospic k jeho narozeninám naši knihu Tajemství Českého středohoří, z čehož máme ohromnou radost!
Fotografie mého kolegy a kamaráda Jiřího Svobody se vydražila za úžasných 3800 Kč. Má fotografie pak za 1600 Kč a kalendář za 600 Kč! Během večera nám Hospic promítl i své nejnovější video, díky kterému jsem si znovu uvědomil, že stáří a smrt prostě patří k životu a že i tuto etapu života lze prožít a zakončit důstojně. O toto se právě Hospic sv. Štěpána v Litoměřicích snaží. Díky!

(© foto: Ivo Vodička)

Hospic sv. Štěpána v hradu oslavil patnácté narozeniny, charitativní aukce vynesla 171 tisíc korun

Litoměřice – Oslavy 15. výročí založení Hospice sv. Štěpána se ve čtvrtek 14. dubna uskutečnily ve slavnostní atmosféře v konferenčním sále Hradu Litoměřice. Večer zpestřila aukce fotografií a uměleckých děl, kterou moderoval herec Pavel Kříž ve spolupráci s akademickým sochařem Liborem Pisklákem. Draženo bylo 22 fotografií a dalších 37 uměleckých děl. Výtěžek dosáhl neuvěřitelných 171 tisíc korun, dalších 100 tisíc korun přidala lovosická firma PREOL.

Celý článek si můžete přečíst zde.

FOTOGALERIE: Aukce v hradu pomohla hospici

Za vydražená díla hospic nakonec dokázal získat 171 650 korun a vedle toho i narozeninový šek ve výši 100 000 korun od firmy Preol.

„Prostředky budou použité na nákup léků proti bolesti a zdravotnický materiál. Děkujeme všem autorům, dárcům, dobrovolníkům, těm, kteří se na akci podíleli, a samozřejmě všem dražitelům za podporu,” uvedla za hospic Irena Vodičková. 

Celý článek si můžete přečíst zde.

Společenský večer k 15. výročí Hospice sv. Štěpána

Na “básníka” Šafránka Pavla Kříže jste nemuseli do kina, protože byl s námi! Oslava narozenin byla spojena s benefiční aukcí fotografií a výtvarných děl, kterých se sešlo na 60. Za vydražená díla hospic získal 171 650 Kč a vedle toho i narozeninový šek ve výši 100 000 Kč z PREOL Prostředky budou použity na nákup léků proti bolesti a zdravotnický materiál.Děkujeme všem autorům, dárcům, studentům, kterí pomáhali s organizací. Moc děkujeme především sdružení FotoporoT, který s myšlenkou za námi přišel, Marku Ženklovi, který nás večerem provázel a celý večer zvučil, stejně jako Vlastimilu Šafránkovi, který věnoval spoustu úsilí a času vytvoření nového filmu o našem hospici. Děkujeme všem dražitelům za podporu našeho hospice. Stejně tak děkujeme CCR za pronájem sálu, Ada Škarda bandu za hezkou muziku, paní Chomátové za občerstvení, manželům Dostálovým za kávu a mediální podporu, a mnohým dalším, kteří různými způsoby náš hospic podpořili. Jejich seznam najdete na našem webu. Moc si toho vážíme a těšíme se na příště – například při běhu pro hospic, který plánujeme na 28. května letošního roku.

Výběr fotografií si můžete prohlédnout zde.

Video z akce, které natočil Dotik Dostál z Litoměřicko24.cz si můžete přehrát zde.