Ústecký fotograf, grafik, kameraman, dokumentarista a cestovatel představuje reportážní fotografie z Kolumbie.

Celkem vystavuji 14 obrazů.
Níže však ukazuji jen některé z nich.

Děkuji našemu partnerovi, který nám na cestách pomáhá svým vybavením – MILITARY RANGE.

1. září – 30. září 2019
vernisáž výstavy 6. září od 17 hodin

Kavárna Fér kafe
Park Václava Havla (u hvězdárny), Litoměřice

Událost na Facebooku zde

Výstava je otevřena v úterý–neděle
od 10:00–17:00 hodin

Komentované prohlídky výstavy

v prostorách kavárny
(park Václava Havla, Litoměřice)

21. 9. 2019 (od 10–16), dále dle domluvy
Napište a můžeme domluvit osobní prohlídku individuálně.
david@davidsury.cz

Během vernisáže proběhne i promítání fotografií na plátně s komentářem. Taková menší beseda s diskusí.
Těším se na vás! D.

Anotace na webu Litomericko24.cz

Jak je vnímaná Kolumbie?

Kokain, smaragdy, káva?! 

Colombia [2018]

Kávu mají opravdu vynikající. Zelené kamínky jsou k vidění v obchodech. A kokain? Mnohá bývalá kokainová pole jsem viděl, avšak drogu nám nikdo nenabízel.

Kolumbie je pro mne zejména úžasná příroda a skvělí lidé. Sice je to na mnoha místech velmi rozvinutá země (metro, vymazlená MHD, mrakodrapy, moderní obchody), ale zároveň zde tvoří kontrast obrovské slamy v Bogotě a v Medellínu. Dalším typickým znakem jsou všudepřítomné parádní graffiti a spousta koček a psů 🙂

Našimi hlavními cíli byly putování džunglí Sierra Nevada de Santa Marta až do Ztraceného města (Ciudad Perdida) a setkání s indiány z kmene Kogi, abychom vám mohli sdělit jejich poselství “mladšímu bratru”.

Procestovali jsme města: Bogota, Medellín, Santa Fé de Antioquia, Villa de Leyva, Barichara, Santa Marta, Mompox, Cartagena, Necocli, Capurgana, Sapzurro.

Veškeré fotografie z výstavy si můžete zakoupit.

Můžete si zakoupit jakoukoli fotografii, která je na výstavě k vidění kdykoli v průběhu výstavy. Nemusíte čekat na skončení výstavy 🙂 Stačí si ji vyfotit do mobilu a zaslat email.

Fotografie na papíře A4 – cena 60 Kč/ks // A3 – cena 100 Kč/ks
Fotografie jako soubor pohlednic – cena 100 Kč/sada 5 ks
Fotografie jako obraz na plátně, 900×600 mm – cena 2000 Kč/ks > tipy najdete zde
Vystavené fotoplátno na výstavě je za 1500 Kč/ks

Možné jsou i další různé formáty a varianty tisku. V případě zájmu mne kontaktujte na david@davidsury.cz

Bogotá

Bogotá je hlavním městem Kolumbie. Žije zde přes 8 milionů lidí. Má parádní zákoutí s velkým množstvím fotogenických dveří 🙂 a se spoustou parádních graffiti. Leží 2 600 metrů nad mořem a je zde cca 17 C celý rok.

Medellín

Medellín to je město Pabla Escobara, hlavní město drog. Jsou zde ohromné slamy s milionovými počty obyvatel. Do jednoho z nich jsme se vydali, jak jinak než super mega moderní nadzemkou, takovým moderním metrem a následně parádní kabinovou lanovkou 🙂 Lidé tam byli v pohodě a hlavně ti mladší s námi navazovali kontakt a dokonce nám i hráli a zpívali. Tady jsem si ale také poprvé sáhl na bouchačku. No dopadlo to dobře 🙂 Samotné město má parádní náměstí třeba s baculatými sochami od Fernanda Botera, či náměstí světel. Lidé jsou tu vstřícní.

Santa Fe de Antioquia

Tohle městečko vystihuje ospalá a poklidná atmosféra doplňená malebnými uličkami a zákoutími. Hlavní atrakcí je tu nedaleký most – El Puente de Occidente (Západní most) přes řeku Cauca.

Villa de Leyvva

⁣Ulice dlážděné kameny a bílými zdmi s krásně zachovalými koloniálními budovami. Ohromné náměstí (Plaza Mayor), na kterém se pořádaly vojenské přehlídky a dnes je to ideální plocha třeba o vánočních svátcích.⁣ Město má rozhodně atmosféru.

Barichara

Chcete.li zpomalit a odpočinout si, je toto městečko přesně pro vás. Barichara nás nadchla svými malebnými uličkami a celkovou atmosférou. Dominuje zde několik kaplí (kaple San Antonio a
kaple Santa Barbará) a katedrála na náměstí (katedrála Neposkvrněného početí). Zajímal nás i hřbitov. Městečko je vyhlášené svou delikatesou a tou jsou Hormigas Culonas – velcí mravenci. Zmíněny jsou různou výzdobou po celém městě a i my jsme je ochutnali a dobrý 🙂 Funkci taxi zde plní levné tuktuky, ale dá se všude chodit pohodlně pěšky, jen je občas úmorné vedro. Užil jsem si tu i spoustu parádních dveří, psů, koček, koní a taky bojového kohouta. Shlédli jsme kousek svatebního obřadu. Užívali jsme si výborné jídlo a hlavně jugos naturales – nápoje z čerstvého ovoce – freše 😀

Santa Marta a Ciudad Perdida

Santa Marta je výchozím bodem pro objednávku treku do Ztraceného města (Ciudad Perdida). Jsou tu zároveň i hezké pláže a vyhlášená je oblast národního parku Tayrona s parádní koupačkou. Je neuvěřitelné, že pouhých 50 km vzdušnou čarou dělí dvě zcela odlišné civilizace, které o sobě několik staletí nevěděly. Ztracené město se nachází v oblasti Sierra Nevada de Santa Marta, která patří mezi nejvyšší pobřežní pohoří světa (jsou zde rovnou dva vrcholy vyšší 5,6 km). Tato oblast je jakýmsi zrcadlem celé planety. Zhruba před 400 lety se původní obyvatelé (Taironas) ukryli před španělskými dobyvateli právě sem. Celý svět na ně zapomněl. Budete procházet oblastí, kde se pěstovala koka, jsou zde vidět pozůstatky políček. Někteří průvodci jsou původní pěstitelé 🙂 Trek trvá 4 dny a pokud s sebou nesete batoh s více jak 20 kg (foto a video výbava), tak vás pořádně prověří. 🙂 Na cestě jsou různá občerstvovací stanoviště a také kempy na přespání. Potkáváte zde pravé indiány z kmene Kogi, působí vznešeně a hrdě. Sami se označují za Staršího bratra a nás berou jako Mladšího bratra. Poslední fází treku je výstup po více jak 3000 kamenných schodech až na soustavu plošin (teras). Těch je tu 169. Komplex je starý 1500 let. Kogi pro nás mají poselství, které v jádru říká to, abychom přestali ničit naši Matku – planetu Zemi. Alan Ereira natočil o Kogi film: Poselství ze srdce světa a následně pokračování: Aluna. O tomto treku jsme natočili 13 minutový dokument, který promítáme po celé ČR v rámci besed. Film je promítán i v rámci festivalu Outdoorfilm v několika kinech. Nrkněte na trailer a přijďte na besedu 🙂