Kalendář akcí

Madagaskar – Mart Eslem a David Surý [knihovna Lovosice]

By | Akce
Mart Eslem a David Surý Madagaskar knihovna Lovosice

úterý 19. září 2017, od 17.00 hodin proběhne v přednáškovém sále Městské knihovny Lovosice, Osvoboditelů 48/55, beseda „Madagaskar”.

Mart Eslem: „Královstvím krále Jelimána a nudících se žhářů. Kdo odmítá turistický hurvajsing, musí připravit své hýždě na středověk a umět hibernovat na sedačkách v taxi-brousse. Korupce, neuvěřitelná chudoba v téměř starověkých kulisách, ale báječní lidé. Afriku si člověk buď zamiluje anebo se do ní už nikdy nebude chtít vrátit. Dva ústečtí cestovatelé jsou však tím prvním případem a každou překážku berou jako výzvu a zážitek. Přijďte se přesvědčit a pobavit i vy. Madagaskar není jen tropický ráj.“

Český videosalon 2017

Filmový úspěch!

By | Akce, Video | No Comments

Sultanát Omán

Náš cestopisný film Sultanát Omán, jehož spoluautorem je Mart Eslem, získal na celostátním finále filmové soutěže Český videosalon v Ústí nad Orlicí, zlatou medaily v kategorii reportáž. Máme ohromnou radost!

Vlasy šedivý

Hudební videoklip Petra Lüftnera Vlasy šedivý, získal na celostátním finále filmové soutěže Český videosalon v Ústí nad Orlicí, zlatou medaily v kategorii videoklip. Máme ohromnou radost!

Sultanát Omán – premiéra filmu (Ústí nad Labem)

By | Akce | No Comments

Mart Eslem & David Surý vás zvou na premiérové promítání filmu Sultanát Omán.

Zbrusu nový filmový počin ústecké cestovatelské dvojice. Rozlehlá země, které moudře vládne sultán Kábus. Cesta na největší pískoviště světa, největší souvislou písečnou poušť Rub Al Khálí. Líhnutí želviček a jejich boj o přežití v zástupu krabů a pod nálety racků. Nocleh na dně kaňonu, zajímavé setkání se sběrači soli, vůně kadidla a mnohé další…

Těšíme se na vás ve čtvrtek 8. června 2017 od 20.00 hodin
Kulturní fabrika Armaturka, Jateční 1588/49, Ústí nad Labem

marteslem.cz
armaturka-usti.cz

Komentovaná prohlídka výstavy

By | Akce | No Comments
David Surý fotografická výstava – Moje obyčejné cesty do neobyčejného světa

12. duben 2017 v 17:00–19:00 v kavárně Fokus kafe Ústí nad Labem (Prokopa diviše 5, Ústí nad Labem)

Rád bych vás pozval na druhou komentovanou prohlídku mé výstavy Obyčejné cesty do neobyčejného světa. Povyprávím vám mé zážitky z cest Panamou, Kostarikou, Nikaraguou, Londýnem, Ománem, Komorskými ostrovy a Madagaskarem.

Vymyslel jsem si pro vás i soutěž.
Výherce získá jednu fotografii formátu 40×30 cm, dle vlastního výběru z mých fotografií.

Těším se na vás! D.

Facebook události

Večer pohyblivých obrázků – Mart Eslem & David Surý

By | Akce | No Comments
Mart Eslem a David Surý – Cestu kolem světa – Dobrá čajovna, Ústí nad Labem davidsury.cz

V pondělí 3. dubna 2017 od 19.00 hodin proběhne v Čajovně U vysmátý žáby v Ústí nad Labem, W. Churchilla 10, v rámci Cestovatelského pondělí promítání filmů z cest – „Večer pohyblivých obrázků”.

Mart Eslem & David Surý

Za horskými gorilami do Rwandy, do slumu v Nicaragui, k nejvyššímu vodopádu i na největší pískoviště naší planety. Přijďte se inspirovat, zasnít nebo pouze strávit příjemné chvilky u dobrého čaje.

marteslem.cz